Lastik saklama hizmeti nedir ?

Eskiden sadece tek bir lastik türü vardı ve yıl boyunca her şartta yalnızca o lastik kullanılırdı. Günümüzde ise aracın özelliklerine göre değişen lastik çeşitleri var. Her şeyden önce ise lastikler yaz ve kış lastiği olarak değişiyor. Bu değişimse depolama sıkıntısını ortaya çıkarıyor.
Yılın büyük bölümü boyunca kahrımızı çeken lastik saklama hizmeti koşullarını sağlamak sandığınız kadar kolay değil.

Çünkü lastik saklanacak yer her şeyden önce rutubetsiz ve direkt güneş ışığından korunmuş olmalı. Ayrıca lastiğe zarar verecek tiner, benzin, boya gibi uçucu maddeler lastik çevresinde bulunmamalı. Lastiklerin hangi pozisyonda saklanacağı da önemli… Lastiklerinizi jantları ile saklayacaksanız yatay pozisyonda, jantsız olarak saklayacaksanız dikey pozisyonda saklamanız gerekir. Bu şekilde lastiklerinizin ömrünü uzatmış olursunuz. Tam donanımlı bir garajınız veya depolama alanınız yoksa ve arabanızın lastiklerini mevsimine göre düzenli olarak değiştiriyorsanız bir lastik oteline ihtiyacınız var demektir.

Bu noktada imdadınıza Lastik Oteli yetişiyor. Lastik Oteli, sigortalı lastik saklama hizmetini yılın dört mevsimi sunar. Lastik Oteli, lastik saklama hizmetini sağlıklı depolama koşullarında siz onlara ihtiyaç duyana dek sağlar. Lastik saklama hizmeti yaz-kış siz ihtiyaç duyduğunuz sürece gerçekleştirilir. Lastik değişimi de istediğiniz zaman Lastik Oteli tarafından yapılır. Değişen lastikler uzmanlar tarafından depolanmak üzere alınır ve değiştirme zamanı gelinceye dek rutubetsiz ve direkt güneş ışığından korunmuş olarak saklanır.

;